Our website is using cookies to deliver best possible experience to you. By using it you agree to cookies policy.

Sztuczna Inteligencja dla managerów

Biznesowy potencjał sztucznej inteligencji

About

Inicjatywa „Artificial Intelligence dla managerów”, organizowana przez Fundację „Digital Poland” ma postać cyklu szkoleniowego. Szkolenie realizowane dwa razy w roku, jest przeznaczone dla osób pełniących funkcje menedżerskie w średnich i dużych przedsiębiorstwach, z wyłączeniem firm informatycznych i doradczych.

Udział w tym cyklu pozwala słuchaczom na:

 • „Oswojenie” AI - zrozumienie kluczowych pojęć, koncepcji i idei związanych z AI,

 • Poznanie biznesowego potencjału AI – dzisiejszych możliwości, zastosowań i wymagań  w zakresie wdrożeń AI, ograniczeń i ryzyk związanych z zastosowaniem AI w przedsiębiorstwach,

 • Zdobycie praktycznej wiedzy z zakresu AI - istotnej z perspektywy zachodzącej transformacji biznesu i przyszłej pracy zawodowej na stanowiskach menadżerskich.

Cykl szkoleniowy podzielony jest na 8 modułów:

 • Czym jest AI i jak wpłynie ona na mój biznes?

 • Dane jako fundament AI

 • Charakterystyka i zastosowania Machine Learning i Deep Learning

 • Od RPA do inteligentnej robotyzacji procesów biznesowych

 • AI w przetwarzaniu języka naturalnego oraz obrazu

 • Praktyczne aspekty wdrożeniowe AI w firmie

 • Przyszłość AI oraz przyszłość firm i ich klientów w świecie AI

 • Całodniowy warsztat praktyczny: Wprowadzamy AI / Roboty do mojej firmy.

Zrealizowano już dwie edycje akademii. Obecnie fundacja organizuje III edycję tego wydarzenia. Poniżej przedstawiamy opinie kilku uczestników I edycji cyku szkoleniowego:

 • Stanisław Szczurek, AXA: Bardzo interesującym elementem przeprowadzonego szkolenia było przedstawienie organizacyjnych aspektów wprowadzania AI w korporacji (governance, role, poziom ambicji firm itd.).

 • Małgorzata Musiaka, Elektrownia Pątnów: Cenię przeprowadzone szkolenie za moc informacji i wiedzy podanych w szalenie ciekawej formie poprzez błyskotliwe i nietuzinkowe prezentacje, angażujące ćwiczenia oraz mobilizującą do myślenia pracę w grupach.

 • Ewa Wiejas-Lipiecka, Stroer: Szkolenie było prowadzone w sposób interaktywny, angażujący uczestników i budowanie rozwiązań  na konkretnych przypadkach.

 • Adam Staniaszek, Polfa Warszawa: Najciekawszym elementem przeprowadzonego szkolenia było przedstawienie przykładów „z życia” wykorzystania AI. Głównym efektem końcowym przeprowadzonego szkolenia było dla mnie zrozumienie zagadnienia AI, co za sobą niesie, jakie korzyści wnosi do przedsiębiorstwa, w jaki sposób może zautomatyzować procesy.

 • Rafał Zarzycki, Media Impact: Dużym walorem szkolenia jest to, że prowadzący są praktykami tj. mają osobiste doświadczenie związane z tworzeniem (programowaniem) rozwiązań AI oraz we współpracy z tzw. biznesem w zakresie wdrażania AI w organizacjach/firmach. Uczestnicy szkolenia mogą więc niejako „z pierwszej ręki” dowiedzieć się, jak teoria AI ma się do praktyki, co rzeczywiście jest istotne i decyduje o powodzeniu wykorzystania AI, jakich błędów unikać itp. Co więcej szkolenie było prowadzone w sposób bezpośredni, interaktywny, nie w formie wykładu „ex catedra”, a więc angażujący.

 • Jacek Jaworski, UPC: Cenię przeprowadzone szkolenie za świetnie przygotowanych wykładowców. Dodatkowo zdecydowanie na plus układ: zastawania praktyczne poprzedzane wprowadzeniem teoretycznym, wyważony podział pomiędzy przykładami i teorią.

 • Mariusz Grzesiuk, Ringier Axel Springer: W przeprowadzonym szkoleniu podobało mi się, że pokazało obecny stan rozwoju AI i jej perspektywy w kontekście realnych możliwości i zastosowań, bez zbędnej futurologii i bezkrytycznego pomijania technologicznych i biznesowych uwarunkowań.

 • Robert Kruk, Polpharma: Cenię przeprowadzone szkolenie za olbrzymią liczbę przykładów wdrożeń, kompleksowe podejście do tematu i utrzymanie dużej dynamiki i zaangażowania uczestników przez całe zajęcia.

Cykl szkoleniowy trwa 24 godziny i ma postać dwóch zjazdów weekendowych (sobota-niedziela).

W trzeciej edycji to następujące dni:

 • I zjazd: 28-29 marca 2020 (sobota-niedziela);

 • II zjazd: 18-19 kwietnia (sobota-niedziela).

Szkolenie odbywa się w siedzibie Fundacji Digital Poland, na 35. piętrze budynku „Warsaw Spire”, plac Europejski 1, 00-844, Warszawa.

Szkolenie prowadzone będzie przez prof. SGH, dr hab. Andrzeja Sobczaka ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Marka Sowę odpowiedzialnego za rozwój AI i Intelligence Process Automation w Capgemini. Taki dobór prelegentów pozwala na połączenie usystematyzowanej wiedzy oraz praktyki.

Zainteresowane osoby proszone są o kontakt mailowy na adres - info w domenie digitalpoland.org - udostępnimy szczegółowy program oraz odpowiemy na wszystkie Państwa pytania związane z tym przedsięwzięciem.

Można też napisać bezpośrednio do:

Piotr Mieczkowski
Dyrektor Zarządzający Fundacją Digital Poland
E-mail: [email protected]

Nell Przybylska
PR & Communications Manager Fundacji Digital Poland 
E-mail: [email protected]  

Initiative leader

Piotr Mieczkowski

"Sztuczna inteligencja zmieni świat tak jak niegdyś elektryczność. Zachęcamy do zaktualizowania swojej wiedzy i dowiedzenia się jak ją lepiej wykorzystać w procesach i produktów biznesowych, by czerpać z niej maksymalne korzyści."